Ryan Lewis: "Mijn moeder heeft HIV"
23 april 2014
23 april 2014
Ryan Lewis heeft heel erg veel geluk gehad en dat beseft de zanger zelf ook. Zijn moeder kreeg dertig jaar geleden te horen dat ze besmet is met HIV. Ryan zelf is niet besmet met het virus, maar dat had wel zo kunnen zijn. De kans was 25%.
Bij de geboorte van Ryan's oudere zus Teresa in 1984 kreeg mama Julie Lewis een besmette bloedtransfusie. Ze wist niet dat ze HIV-positief was en kreeg later nog twee kinderen . "Ik heb veel geluk gehad en daar ben ik enorm dankbaar voor", vertelt de hiphopper. "In de jaren '90 kreeg mijn moeder het nieuws dat ze nog maar enkele jaren te leven had. Verschrikkelijk.."
Om zijn moeder te eren richt hij nu project 30/30 op, waarmee hij wereldwijd klinieken gaat bouwen. Op de website Indiegogo doet hij een oproep om geld in te zamelen voor zijn project. Macklemore, waarmee Ryan al jaren samenwerkt, steunt het project.
De eerste kliniek zal in Malawi worden neergezet.